Audience Responses תגובות تعليقات

ראו גם: See also: In the Media

Pepe Alaluשלום רב,

שמחתי להשתתף בבכורה של ההצגה Take Away.

לא כל יום יש לנו אפשרות לפגוש תאטרון ישראלי פלסטיני. ההצגה מערבת אותנו בתוך הומור במציאות קשה מאוד. הטרגדיה מראה שהמציאות קשה יותר, ומה שמחבר את ההצגה למציאות זה התקווה. התקווה היא שיש סיכוי לחיים אחרים. ההצגה מעבר לערך הכוריאוגרפי המושלם והעבודה הנהדרת של השחקנים משאירה לנו יותר שאלות מתשובות , שיום אחד נהיה חייבים לפתור אותם.

עבודת התאטרון מבורכת וחייבים לתת לה מקום בכל עיר ובכל מוסד תרבותי וחינוכי.

בברכה,

סמל עיריית ירושליםפפה אללו

סגן ראש העיר, ירושלים, מחזיק תיק תרבות ואומנויות

السلام عليكم

لقد اسعدني حضوري للعرض الاول من مسرحية Take Away

ليس بوسعنا ان نشاهد اعمال مسرحية فلسطينية اسرائلية كل يوم

خليط بين واقع مرير والفكاهة

والتراجيديا تعكس الواقع الماساوي

الترابط الادرامي هو حالة مخاض من اجل الامل وحياة افضل كما تخلل العرض حركات راقصة مثالية متقنة من الممثلين الرائعين تاركة لنا اكثر اسئلة من الاجوبة التي يوما ما سوف نجبر على حلها

مرحبا بكم في مسرح العمل وإعطاء و في كل مدينة وفي كل مؤسسة ثقافية وتعليمية

التحيات،

 بيبي أليل

نائب رئيس بلدية القدس، الذي يشغل حقيبة الثقافة والفنون

Greetings,

I was delighted to attend the debut of the performance Take Away.

Not every day do we have the opportunity to encounter Israeli-Palestinian theater. The play draws us into the humor of a very difficult reality. The tragedy demonstrates that reality is more difficult, and what binds the play to reality is hopefulness. Hope derives from the possibility of an alternate way of living. Beyond the value of the the superb choreography, and the fine acting, the play leaves us with more questions than answers – that one day we must solve.

This is praiseworthy theater work, and we must give it a stage in every city, cultural and educational institution.

With blessings,

Pepe Alalu,

Deputy Mayor, Jerusalem

Head of Culture and Arts Portfolio

_________________

לוגו כל הארץ במהההצגה ריגשה אותי עד דמעות! היתה לי חוויה מיוחדת של התפעלות מהשחקנים ומעורבות ריגשית חזקה עם הסיטואציות, אני חושבת שאתם עושים תיאטרון מעולה ומעשה אנושי חשוב, תודה לכם על חוויה מאתגרת ומעוררת למחשבות. שיהיה לכם בהצלחה.

זאת תגובתה של אורנה ספיר–קם, מנהלת פסטיבל ”כל הארץ במה” לצפייה בטייק אווי.

Orna Sapir-Kam, Director of the Tel Aviv Theater Festival, “All the Land is a Stage”:

The play moved me to tears! I had an extraordinary experience – amazment at the actors, powerful emotional engagement with the action. I think that you are doing fantastic theater work and important human work. Thank you for a challenging and thought-provoking experience. Much success to you!

_________________

ראיתי את זה היום. ההתרגשות לא פוסקת. ההצגה מדברת דרך כל כך הרבה צינורות!

תאטרון ליגה א’, עבודה נפלאה של השחקנים, של ה”תפאורה”, עבודה מופלאה עם הגוף. ומעבר לטכניקה, או יותר נכון יחד אתה, פתיחת של שערים אינסוף, שערים אל המודעות מצדדים אחרים, שערים אל הלב, אל האהבה עם רגליים על הקרקע.

כל הכבוד!

 דניאל קריצמר

I saw the performance today. Unmitigated excitement. The play speaks through so many channels.

This is  first tier theater, exceptional acting, stage set, and work with the body. Beyond technique, or perhaps more aptly, with technique, it is an infinite opening of passages, gateways to consciousness of other sides, to the heart, and to love with feet on the ground.

Congratulations!

Daniel Krichmar

_________________

There is much to take away from the new Arab/Israeli collaborative play “Take Away.” I saw it last week and the images are still with me, both beautiful and thought-provoking.

The play is a kind of modern day fable that helps to see many different sides of an age-old conflict.  Perhaps even more important, this comic-tragedy, done with consummate skill, humor and sensitivity also offers a chance for redemption and hope.

A beautiful piece of theatre – I recommend it most highly.

Leah Gniwesch, PhD
Certified Life Coach/Professional Psychologist
Director, The Jerusalem Coaching Institute
_________________

מאד נהניתי מההצגה Take Away. ביחוד שמחתי לשמוע את המשלים ואת ההווי בתרבות הערבי פלשתינאי שאני מכיר היטב. אני מציין לשבח את הכוריאוגרפיה, היכולת הפיזית והדמיון הפורה של דנה גלסר וקדר הריני. בסיכום הצגה מעניינת ומעוררת מחשבה ואני ממליץ מאד לראות אותה. 

אברהם יכין,  צייר ופסל ותיק ישראלי

_________________

The acting in this play is just superb, as is the staging and choreography. It is a very professional production.

Shulamit S. Magnus, professor of Jewish Studies and History, Oberlin College

_________________

Congratulations! The calibre of the acting was really REALLY high. And although I did not understand all the words I was very moved.

Bakol Ruben Gellar, Actor at Agnon House and Jerusalem English Speaking Theater

_________________

Take-Away is reminiscent of the Greenwich Village, New York City days of experimental theater – challenging and hopeful.

Neal Oseroff, visual coordinator, graphic designer

_________________

הדימויים חזקים עד מאוד, הופכים את הבטן, ביקורתיים, וגם מורכבים. תחושת העמימות שמלווה את הצפייה משאירה מקום לפרשנויות שונות ומתאימה לבלאגן של החיים. גם יצאתי עם כאב בטן על מציאות חיינו. נותרתי עם רושם עז. אהבתי!

לינדה יעקב, אנתרופולוגית

2 Responses to Audience Responses תגובות تعليقات

 1. Ami Rogev says:

  ראיתי את ההצגה אצמול בפסטיבל כל הארץ במה בצוותא. הייתי מרותק כל רגע הן מהנושאים והן מהביצוע המצויין של כל השחקנים – גם במשחק וגם בריקוד. השחקנים “הולכים עד הסוף” עד כדי סיכון פיזי.
  מצד שני נשארתי קצת מבולבל עם המסרים. הנושא האקולוגי ומערכת היחסים בין העמים השכנים בארץ שזורים זה בזה עד שלעיתים לא ניתן להבין מה עיקרי המסר האקולוגי והמסר הפוליטי, ולא ברור האם יש איזה דרך של תקווה או שהכוונה רק להציג את הקיים בלי להציע שום פתרונות .
  אני מבין את מערכת היחסים בין הצעיר הפלסטינאי לבין שתי הבחורות – היזמית והממחזקת, כאלגוריה למערכת היחסים בין שני העמים.
  ההנחה שניתן לבסס נורמליזציה על אינטרסים כלכליים (יזמות) לא מובילה לשום מקום. מאידך רומן אהבה מיידי הוא פנטזיה כי ללא הסכמה למי הפלסטיק ולמי הזכוכית הרומן בסוף יתפרק.
  האם פספסתי מה שהוא?
  מה הלאה?.

  • Bonna Devora Haberman says:

   תודה עמי. אתה צודק מאד – המסרים מורכבים. אנחנו לא בורחים מהקשיים. אך טייק אווי איננו מציע תשובה או פתרון סופי. למרות חוסר ההסכמה הכמעט מוחלט בינינו, המפגש הבלתי אמצעי בתאטרון מאפשר דו–קיום בחזרות ועל הבמה. אנו חיים באותה מזבלה, על אותו הר קדוש, מוכנים להתמודד וליצור ביחד, לחשוף את התהליך, ולאפשר לקהל להתחבר לכוח היצירה – אלו בין המטרות שלנו. פירוש הטקסט והמשחק הוא עכשיו בידיים של הצופה והוא גם אחריותך – כפי שגם ההווה והעתיד שלנו. אנו מזמינים אותך להצטרף ולקחת חלק.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s